تشخیص شیر با کیفیت

بوسیله ۱۳۹۷-۱۰-۰۶ زندگی سالم

به نظرتان چگونه می‌توانید تا  برای خانواده‌تان سالم‌تری شیر را انتخاب کنید؟ با وجود انتخاب های فراوان موجود در قفسه‌های سوپرمارکت ها و هایپر‌مارکت‌ها و فروشگاه‌های مخصوص مواد غذایی سالم و ارگانیک، قطعا انتخاب شیر مناسب برای خانواده‌‌تان می‌تواند فرآیندی دلهره‌آور به نظر برسد. راهروی محصولات لبنی فروشگاه‌ها همیشه طیف گسترده‌ی از انواع گزینه‌ها را برای انتخاب در بردارند. از شیرهای‌ خامه‌ای بدون چربی تا شیرهای بسیار پاستوریزه. هنگامی که گزینه‌هایی مثل سویا، بادام و شیر بز نیز به شیر گاو اضافه می‌شوند، دامنه انتخاب شما نیز دو برابر می‌شود.در این مقاله ما قصد داریم تا بیشتر در مورد شیر گاو صحبت کنیم.

نخستین چیزی که به شما  پیشنهاد می کنیم  این است تا  این استدلال غلط را که شیر فقط برای بچه گاو است  و انسان به آن احتیاج ندارد را از ذهن خود پاک کنید. این تیکه کلام جالب توجه که غالبا افراد وجیترین ( شخصی که گیاه‌خوار است و علاوه بر آن هیچ فرآروده حیوانی‌ای را نیز نمی‌خورد.) آن را می‌گویند، اخیرا بسیار شنیده می‌شود.  اما  در حقیقت این باور ذره‌ای حقیقت ندارد و درست نیست. شیر و سایر محصولات لبنی، قبل از ظهور صنعت کشاورزی ، هزاران سال است که نیاز تغذیه  و حفظ بشریت را تامین کرده‌اند. بدون نقش کلیدی شیر در تاریخ بشریت، اصلا احتیاجی به نوشتن این مقاله نبود و قطعا شما هم آن را نمی‌خواندید.

با این حال اگر شما کاربران هاو کن یو حساسیت لبنی ندارید، مصرف شیر و سایر محصولات لبنی یک عادت بسیار سالم است، منتها به شرطی که به دنبال لبنیاتی باشید  که از  گاوها (یا بز هایی) که در محیط سالم بوده و از علوفه‌های سالم موجود در طبیعت تغذیه شده، تهیه شده باشد و شیری مصرف کنید که منجر به مرگ و یا ایجاد آلرژی برایتان نشود.

اگر هم به فرآورده‌های لبنی حساسیت دارید، در مقاله زیر می‌توانید  تا با انواع  مدل ‌های شیر‌های غیر لبنی که از قضا جایگزین‌هایی سالمی نیز هستند، آشنا شوید. شیرهای لبنی شامل شیر بدون چربی ساده (فقط خامه شیر گرفته می‌شود)  ، شیر‌ بدون‌ چربی و بدون لاکتوز ، شیر کم چرب بز و شیر کاکائو هستند و شیر‌های غیر لبنی ‌که ‌می‌توانید آن‌ها را  در فروشگاه‌های مخصوص پیدا کنید شیر نارگیل، برنج، سویا، بادام و شاهدانه هستند  که ما در این مقاله به اختصار در رابطه با برخی از این شیرها توضیح داده‌‌ایم.

لازم به ذکر است تا بدانید که  فرمول تولید همه شیر‌ها یکسان نیست و علاوه بر مطالب بالا در این مقاله ما شما را با انواع روش‌ها و انواع فناوری های صنعتی رایج بر روی شیر مانند هموژنیزه، پاستوریزه و استرلیزه کردن  آشنا خواهیم کرد. روش‌های آسانی برای تشخیص کیفیت شیر وجود دارد و شما با آموختن این روش‌ها نیز می‌توانید تا  علاوه بر توجهی که به هزینه‌های‌ لازمی که  برای خرید مواد غذاییتان می‌کنید، به کیفیت شیر هم توجه کرده  و برای حمایت از سلامت خانواده  خود بهترین  کیفیت ممکن را  انتخاب  کنید.

پیوستن به بحث و گفتگو ۲ نظر

 • Avatar Hakim گفت:

  اقصه . برای من سوال پیش اومده بود که چرا شیر ماهشام گرونتر از سایر برندهاست . اومدم تو سایتتون ولی هیچ توضیحی ندارید براش . به نظر میاد فقط به دنبال برندینگ برای فروش به قشر متمول هستید .

  • ماهشام ماهشام گفت:

   دوست عزیز عوامل زیادی در این کیفیت دخیل میباشد از برنامه تغذیه دام تا نگهداری دام در دامداری به عنوان مثال ما دام هایی که به هر دلیلی آنتی بیوتیک مصرف میکنند را شیر رو وارد چرخه تولید نمی کنیم . ماده خام اولیه شیر ماهشام به خاطر رعایت اصول و استاندارد ها جهانی بالا میباشد . چون به کارمان عشق می ورزیم .
   ممنون از توجه شما

نظرتان را بگویید