مجموعه‌ی ماهشام از سال ۱۳۵۳ در بخش کشاورزی و دامداری شروع به فعالیت نمود و با بکارگیری تکنولوژی روز دنیا و تجهیزات شرکت‌های معتبر اروپایی، در جهت دستیابی به شیر و لبنیات باکیفیت گام نهاد. دام‌های مزرعه‌ی خود را از نژاد مرغوب هولشتاین انتخاب کرد و تحت نظر متخصصین دامپروری آنان را پرورش داد. و بدین‌سان همواره تلاش کرد تا شیری باکیفیت بسیار بالا در اختیار مشتریان خود قرار دهد.

شرکت کشت و صنعت ماهشام

«شرکت کشت و صنعت ماهشام» در سال ۱۳۶۳ به ثبت رسید. پس از احداث کارخانه، تولد برند ماهشام و ورود محصولات ماهشام به بازار لبنیات کشور در سال ۱۳۹۶، به سرعت نظر مشتریان به آن جلب شد و موفقیتی بسیار بالاتر از حد تصور به دست آورد.

استانداردهای کیفی ماهشام

کلیه دستگاه‌های نصب شده در کارخانه‌ی ماهشام از برترین برندهای اروپایی‌ست، از جمله‌ی این برندها می‌توان از APV – ALFA LAVAL – GEA نام برد. همچنین نهایت تلاش در جهت دستیابی به بالاترین کیفیت در دستور کار کلیه پرسنل مجموعه ماهشام قرار دارد.

محصولات لبنی سالم و باکیفیت

این مجموعه در حال حاضر با رویکرد برتری کیفیت بر کمیت در مسیر تولید قرار دارد. در طول این سال‌ها متخصصین ماهر، مواد اولیه‌ی مرغوب و روش‌های مدرن تولید، ماهشام را در ارائه‌ی محصولات لبنی یاری رسانده‌اند.

از مزرعه به منزل

محصولات ماهشام تازه، طبیعی و بدون هیچ‌گونه مواد نگه‌دارنده به دست مشتری می‌رسد. این موضوع خود به تنهایی بر درستی شعار اختصاصی ماهشام: «از مزرعه به منزل» صحه می‌گذارد. اهمیت این موضوع بر این است که مصرف‌کننده مبدا، مواد اولیه، تغذیه و محل زندگی دام، و شرایط تولید شیر و لبنیات ماهشام را به روشنی می‌شناسد و با اطمینان و اعتماد از این محصولات استفاده می‌کند.