در سال ۱۳۵۳ و در زمینی به وسعت ۲۰۰ هکتار،  مزرعه‌ی خانوادگی ماهشام ، واقع در منطقه‌ی جغرافیایی پاکدشت ورامین  توسط ابوالقاسم باهری تاسیس شد؛ و با وارد کردن ۲۰۰ راس گاو هولشتاین از آمریکا، رسماً آن را راه‌اندازی کرد. وی با در کنار هم قرار دادن حروف ابتدایی اسامی اعضای خانواده‌اش، نام «ماهشام» را برای مزرعه‌ی خود برگزید.

شیر با کیفیت

ما در ماهشام تمرکز خود را بر تولید شیر طبیعی و باکیفیت بنا نهادیم، و به مدت ۴۰ سال تولید و تامین شیر خام شرکت‌های بزرگ لبنی را عهده‌دار شدیم. ما معتقدیم کیفیت اتفاقی نیست و مجموعه‌ای از عملیات زنجیره‌ای مسبب این کیفیت می‌شود. پس طی تمام این سال‌ها، تلاش کردیم تا به کمک کارشناسان مجرب و متخصص در حوزه‌ی تغذیه، ژنتیک و کشاورزی، عملکرد و کیفیت تولید شیر را به طور مداوم ارتقا دهیم. همچنین همواره یقین داشته‌ایم مشتریان ماهشام اعضای اصلی این خانواده‌ی بزرگ را تشکیل می‌دهند؛ و با همین باور، بهترین‌ها را برای اعضای خانواده‌ی خود خواسته‌ایم.

پس طی تمام این سال‌ها، تلاش کردیم تا به کمک کارشناسان مجرب و متخصص در حوزه‌ی تغذیه، ژنتیک و کشاورزی، عملکرد و کیفیت تولید شیر را به طور مداوم ارتقا دهیم. همچنین همواره یقین داشته‌ایم مشتریان ماهشام اعضای اصلی این خانواده‌ی بزرگ را تشکیل می‌دهند؛ و با همین باور، بهترین‌ها را برای اعضای خانواده‌ی خود خواسته‌ایم.

شرکت کشت و صنعت ماهشام

«شرکت کشت و صنعت ماهشام» در سال ۱۳۶۳ به ثبت رسید. پس از احداث کارخانه، تولد برند ماهشام و ورود محصولات ماهشام به بازار لبنیات کشور در سال ۱۳۹۶، به سرعت نظر مشتریان به آن جلب شد و موفقیتی بسیار بالاتر از حد تصور به دست آورد.

این مجموعه در حال حاضر با رویکرد برتری کیفیت بر کمیت در مسیر تولید قرار دارد. در طول این سال‌ها متخصصین ماهر، مواد اولیه‌ی مرغوب و روش‌های مدرن تولید، ما را در ارائه‌ی محصولات لبنی یاری رسانده‌اند. ما در ماهشام برآنیم تا همچون خانواده‌ای متعهد به تولید محصولی تازه و سالم بپردازیم، و به واسطه‌ی طعم و مزه‌ی شیر و لبنیاتمان، اعتماد را به مشتریان خود بازگردانیم. همچنین معتقدیم کیفیت اصلی را در درون یک محصول باید جست. از همین رو با بسته‌بندی‌های ساده‌ی محصولات خود توجه را تنها به کیفیت معطوف ساخته‌ایم.

بنابراین امیدواریم به واسطه‌ی نیم قرن فعالیت در زمینه‌ی تولید شیر و لبنیات خوش‌طعم و باکیفیت، توانسته‌ باشیم اعتماد مشتریان را به دست آوریم، که این خود برای ما گنجینه‌ای ارزشمند است. ما جهت تجارتی موقت ماهشام را تاسیس نکرده‌ایم، بلکه به منظور ایجاد تحولی در تولید ملی به صنعت شیر و لبنیات قدم گذاشته‌ایم.

از مزرعه به منزل

محصولات ماهشام تازه، طبیعی و بدون هیچ‌گونه مواد نگه‌دارنده به دست مشتری می‌رسد. این موضوع خود به تنهایی بر درستی شعار اختصاصی ماهشام: «از مزرعه به منزل» صحه می‌گذارد. اهمیت این موضوع بر این است که مصرف‌کننده مبدا، مواد اولیه، تغذیه و محل زندگی دام، و شرایط تولید شیر و لبنیات ماهشام را به روشنی می‌شناسد و با اطمینان و اعتماد از این محصولات استفاده می‌کند. ما برای اولین بار در ایران توانسته‌ایم تمامی زنجیره‌ی تولید را مدیریت کنیم.