مزرعه خانوادگی ماهشام، در سال 1353 و در زمینی به وسعت 200 هکتار در پاکدشت ورامین تاسیس گشت. آغاز به کار این مزرعه، با وارد کردن  100 راس گاو نژاد هولشتاین از آمریکا بود ، شرکت کشت و صنعت ماهشام رسما فعالیت خود را از سال 1363 در عرصه دامداری صنعتی آغاز کرد .

مزرعه ماهشام

پس از به ثبت رسیدن «شرکت کشت و صنعت ماهشام» در سال ۱۳۶۳ ، تامین شیر خام شرکت‌های بزرگ لبنیاتی بر عهده شرکت کشت و صنعت ماهشام بوده است.

 با تولد برند ماهشام در صنعت لبنیات در سال 1396، تولیدات و محصولات این شرکت، با نماد تجاری “ماهشام” روانه بازار شد و توانست در مدت کمی، به واسطه کیفیت و طعم بی‌نظیر به همراه تازگی و سلامتی تضمین شده، جایگاه ویژه‌ای را در میان مصرف‌کنندگان شیر و محصولات لبنی به خود اختصاص دهد.

 

این مجموعه در حال حاضر با رویکرد برتری کیفیت بر کمیت در مسیر تولید قرار دارد. در طول این سال‌ها متخصصین ماهر، مواد اولیه‌ی مرغوب و روش‌های مدرن تولید، ما را در ارائه‌ی محصولات لبنی یاری رسانده‌اند. ما در ماهشام برآنیم تا همچون خانواده‌ای متعهد به تولید محصولی تازه و سالم بپردازیم، و به واسطه‌ی طعم و مزه‌ی شیر و لبنیاتمان، اعتماد را به مشتریان خود بازگردانیم. همچنین معتقدیم کیفیت اصلی را در درون یک محصول باید جست. از همین رو با بسته‌بندی‌های ساده‌ی محصولات خود توجه را تنها به کیفیت معطوف ساخته‌ایم.

بنابراین امیدواریم به واسطه‌ی نیم قرن فعالیت در زمینه‌ی تولید شیر و لبنیات خوش‌طعم و باکیفیت، توانسته‌ باشیم اعتماد مشتریان را به دست آوریم، که این خود برای ما گنجینه‌ای ارزشمند است. ما جهت تجارتی موقت ماهشام را تاسیس نکرده‌ایم، بلکه به منظور ایجاد تحولی در تولید ملی به صنعت شیر و لبنیات قدم گذاشته‌ایم.

محصولات لبنیاتی ماهشام

 

ماهشام با تولید سالانه 15 میلیون لیتر شیر باکیفیت و منحصربفرد، توانسته است که کیفیت تضمین شده‌ای را به مشتریان خود ارائه دهد. محصولات متنوع لبنیاتی ماهشام، برای اکثر سلیقه‌ها و ذائقه‌ها در بالاترین سطح از کیفیت و بهداشت تولید می‌شود. شیرهای کم‌چرب، شیرهای پرچرب سنتی، شیر قهوه موکا، شیر کاکائو، ماست‌های کم­چرب، پرچرب، چکیده، پرشین و موسیر، دوغ‌های نعنایی و دوغ‌های یخچالی، سبد محصولات لبنیاتی ماهشام را تشکیل می‌دهند. تمامی محصولات از شیرهای بسیار مقوی مزرعه ماهشام تهیه می‌شوند و به همت متخصصان و کارشناسان حوزه تغذیه، ژنتیک و کشاورزی، همواره سعی شده است در بالاترین سطح از کیفیت، محصولات ماهشام تولید شود تا مصرف‌کنندگان این محصولات، با خیالی آسوده محصولات ماهشام را خریداری و مصرف نمایند.

محصولات غیرلبنیاتی ماهشام

شرکت کشت و صنعت ماهشام، نه تنها در حوزه لبنیات فعالیت دارد، بلکه به واسطه مزرعه سرسبز و زیبایش، توانسته است که به تولید محصولاتی دیگر نظیر زعفران، نهال‌های گردو و گوشت سبز نیز بپردازد و این محصولات را نیز با کیفیت بسیار خوب و دلپذیر، روانه بازار کند. مزرعه ماهشام به دلیل سرسبزی و حاصلخیزی خاک، به شرکت کشت و صنعت ماهشام این فرصت را داده تا بتواند در زمینه کشاورزی و دامپروری نیز فعالیت داشته باشد.

                             

 

                               ماهشام مارکت 

ما در مجموعه‌ی ماهشام علاوه بر تولید شیر و لبنیات، شروع به شناسایی دیگر محصولات غذایی باکیفیت هم‌تراز با محصولات خود کردیم، و در نتیجه‌ی این اقدام گورمه مارکت ماهشام را راه‌اندازی نمودیم. گورمه مارکت ماهشام دنیایی از طعم‌ها و مزه‌های خاص و متفاوت متشکل از بهترین و باکیفیت‌ترین محصولات غذایی تازه و روزانه است. این  مارکت شرایطی را فراهم کرد تا ما به صورت مستقیم با مشتریان خود در ارتباط باشیم و بتوانیم به کمک آنان بر کیفیت محصولات موجود در مارکت بیفزاییم. 

محصولات ماهشام تازه، طبیعی و بدون هیچ‌گونه مواد نگه‌دارنده به دست مشتری می‌رسد. این موضوع خود به تنهایی بر درستی شعار اختصاصی ماهشام: «از مزرعه به منزل» صحه می‌گذارد. اهمیت این موضوع بر این است که مصرف‌کننده مبدا، مواد اولیه، تغذیه و محل زندگی دام، و شرایط تولید شیر و لبنیات ماهشام را به روشنی می‌شناسد و با اطمینان و اعتماد از این محصولات استفاده می‌کند. و بدین صورت توانسته‌ایم تمامی زنجیره‌ی تولید را مدیریت کنیم.