سبد خرید

محصولات مزرعه

شرکت کشت و صنعت ماهشام، نه تنها در حوزه لبنیات فعالیت دارد، بلکه به واسطه مزرعه سرسبز و زیبایش، توانسته است که به تولید محصولاتی دیگر نظیر زعفران، نهال‌های گردو و گوشت سبز نیز بپردازد . مزرعه ماهشام به دلیل سرسبزی و حاصلخیزی خاک، توانسته در زمینه کشاورزی و دامپروری نیز فعالیت داشته باشد.

   

نهالستان ماهشام دارای مجوز رسمی از «موسسه تحقیقات و اصلاح بذر و نهال» و «جهاد کشاورزی استان تهران» با هفت هکتار زمین در شهرستان پاکدشت در حال فعالیت است. دو هکتار از این زمین به باغ مادری گردو و پنج هکتار نیز به خزانه‌ی نهال گردوی پیوندی تعلق دارد. این نهالستان سالانه ۶۰۰۰۰ اصله نهال پیوندی در انواع ارقام برتر ایران و جهان تولید و توزیع می‌کند.

خشی از زمین های زراعی ماهشام به کاشت زعفران ارگانیک اختصاص دارد که اولین برداشت ان را امسال داشتیم . زمین های زیر کشت مزرعه ماهشام به علت داشتن خاک مرغوب منطقه ورامین و آب و هوای معتدل این جغرافیا از کیفیت بالایی برخوردار می باشد. زعفران ماهشام با سیستم سرمای خشک در شرایط ویژه و بدون پلاسیدگی آب خود را از دست داده و خشک میشود مزیت این نوع خشک کردن در حفظ و ماندگاری طعم رنگ و بوی زعفران می باشد .

گوشت گوساله ماهشام در یک دامداری صنعتی بسیار پاکیزه و تحت نظارت متخصصان تغذیه تولید می شود. کارشناس تغذیه که برای گاوهای شیرده برنامه غذایی تدوین میکند برای گاوهای نژاد گوشتی نیز برنامه خاصی را مدون می کند.