شیر آغوز چیست؟


به اولین شیری که پس از زایمان ترشح می‌شود، آغوز می‌گویند که شامل مقادیر فراوانی پروتئین است. در زبان علمی به آن کُلستروم می‌گویند. آغوز نوعی از شیر است که توسط غده های پستانی  در اواخر حاملگی  تهیه و ساخته می‌شود. آغوز دارای پادتن هایی ‌ است که از نوزاد در برابر بیماری‌ها حفاظت می‌کند و نسبت به شیر معمولی مادر دارای چربی  کمتر و پروتیِن بیشتر می‌باشد
این مواد مغذی که اصطلاحا مایع طلا نامیده اند همه پستانداران آن را تهیه میکنند. این شیر درای غلظت زیادی است و رنگ شیر آغوز معمولا زرد رنگ  است.


خواص شیر آغوز


گوساله ها، خوک ها، بزها، بره ها و کره اسب ها با سیستم ایمنی نابالغ متولد می شوند. در نتیجه نوزاد این حیوانات پس از تولد مستعد ابتلا به بیماری های عفونی (مانند بیماری های تنفسی و اسهال) هستند. کلستروم اولین ترشح پس از زایمان است که بعد از تولد برای این نوزادان بسیار حیاتی می باشد. کلستروم، ایمنی غیر فعال، مواد مغذی و بیش از ۵۰ ماده فعال زیستی شناخته شده را برای شروع تولد فراهم می کند.
در مقایسه با شیر حیوانات بالغ ،آغوز نه تنها ایمنی غیر فعال را فراهم می کند ، بلکه مواد تشکیل دهنده بسیار غلیظی را نیز برای رشد ارگان های مختلف از جمله سیستم ایمنی و دستگاه گوارش فراهم می کند. علاوه بر عوامل ایمنی ذکر شده (به عنوان مثال ایمونوگلوبولین ها ، لکوسیت ها) مواد ضد میکروبی مانند لاکتوفرین ، لاکتوپراکسیداز و لیزوزیم اولین خط دفاع در برابر عوامل بیماری زا و مهاجم هستند. این آنزیم ها رشد گونه های میکروبی (مانند باکتری ها ، ویروس ها) و سلول های آلوده را مهار کرده و آن ها را از بین می برند. علاوه بر این ، فاکتورهای رشد ، مهمتر از همه اجزای فعال پربیوتیک (به عنوان مثال الیگوساکاریدهای شیر) از تکثیر سلولی ، تمایز و سنتز پروتئین در روده حمایت می کنند. تأمین کافی و زودرس آغوز باعث جذب مواد مغذی ، در نتیجه ویلی طولانی تر و سرعت ترمیم بهتر سلول های روده آسیب دیده می شوند.
برای شروع پر انرژی در زندگی و تسهیل تغییر شدید از رژیم داخل رحمی به رژیم خارج از رحم ، آغوز حاوی مواد مغذی با ارزش غذایی بالا شامل چربی ، پروتئین ، ویتامین ها است. چربی و لاکتوز منابع انرژی اساسی برای تنظیم دمای بدن در گوساله های پرخطر و نشخوارکنندگان کوچک هستند.

 

شیر آغوز

شیر اغوز گاو بهترین مکمل غذایی برای انسان است بخصوص ورزشکاران، این شیر اگر بصورت کامل و طبیعی مصرف شود بسیار مفید تر بوده تا شیر آغوز کم چرب. بدلیل اینکه چربی مانع از انتقال آغوز به داخل جریان خون می شود.
این شیر باعث کاهش آسیب های گوارشی می‌شود. محققان تاثیر این شیر را بر  روی هورمون‌ها و سیستم ایمنی ورزشکارانی که بصورت دائم ورزش میکنند را بررسی کرده اند و نتیجه این تحقیقات این بود که برای ورزش های دو و رشته پرش با مصرف این شیر بعد از تمرین میزان ای. جی. اف نوع یک بالا رفته که این رابطه مستقیمی با میزان اغوز مصرفی داشته. همچنین آغوز می تواند برای افراد مبتلا به سندرم روده کوتاه، زخم های دهانی حاصل از شیمی درمانی و بیماری روده تحریک پذیر به کار رود، ولیکن هیچ شواهد علمی برای اثبات درمانی آغوز در شرایط فوق وجود ندارد.


شیر اغوز بهترین تغذیه برای تقویت جسم بره و بزغاله تازه تولد شده است و خوردن آن به بزغاله و بره تازه تولد شده، بهترین گزینه بقا و حفظ سلامت آنها را در هفته اول زندگی می‌باشد و همچنین تغذیه آنها با استفاده از آغوز میش و آغوز بز با کیفیت مناسب در پرورش گوسفند، بز و سایر دام‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است به همین منظور اکثراآن را طلای مایع می‌نامند.

برای شروع پر انرژی در زندگی و تسهیل تغییر شدید از رژیم داخل رحمی به رژیم خارج از رحم ، آغوز حاوی مواد مغذی با ارزش غذایی بالا شامل چربی ، پروتئین ، ویتامین های مختلف میباشد.  این ماده منبع انرژی اساسی برای تنظیم دمای بدن در گوساله ها می باشد